Firmalarda sistem odalarında oluşabilecek olumsuz durum ve olayları sesli arama ve SMS ile ilgili personele haber verebilmek için sistem odası ısı alarm sistemi kullanılır. Bilgi işlem odası güvenliği işletme için çok önemli olup mutlaka takip ve koruma altına alınması gerekmektedir. Bilgi işlem odası alarm sistemi farklı alarm algılama özelliklerine sahip olup sistem istenilen ihtiyaçlara göre farklı özellikler eklenebilmektedir.

Sistem odası ısı alarm sistemi özellikleri 

 – Isı alarm sistemi    –   Su baskını alarm sistemi 

–  Yangın alarm sistemi  –  Elektrik kesintisi alarm sistemi

– Kapı kontrol alarm sistemi – UPS Arıza alarm sistemi 

SİSTEM ODASI ISI ALARM SİSTEMİ 

Sistem odası ortam sıcaklığını sürekli takip eder. Belirlenen alarm değerinin üzerine ortam ısısı çıktığı an alarm vererek yetkilileri telefon araması ve SMS ile uyarabilir. Sistem odası ısı alarm sistemi sensörü alarm ısı derecesi isteğe göre ayarlanabilmektedir. 

SİSTEM ODASI SU BASKINI ALARM SİSTEMİ 

Sistem odası olası su baskını için zemine takılan algılayıcı sensörler ile sürekli su basma durumu takip edilir. Dedektör sistem odanın zemininde su algıladığı an alarm vererek yetkilileri telefon araması ve SMS ile uyarabilir.  

SİSTEM ODASI YANGIN ALARM SİSTEMİ 

Sistem odası içerisine takılan duman dedektörü sayesinde bilgi işlem odasında çıkan olası bir yangın durumunda  hızlı bir şekilde yetkililere telefon araması ve SMS ile uyarabilir.  

SİSTEM ODASI ELEKTRİK KESİNTİSİ ALARM SİSTEM

Sistem odası elektik güç kontrolünü sürekli takip ederek oluşan elektrik kesintilerinde size hızlı bir şekilde bilgi verir. Aynı zamanda elektrik geldiği an sistem SMS ile yetkilileri bilgilendirebilir.

SİSTEM ODASI GİRİŞ KONTROL ALARM SİSTEMİ 

Bilgi işlem odası kapısına takılan manyetik kontak sayesinde yetkisiz girişler alarm olarak tanımlı numaralara telefon araması ve SMS olarak bildirilebilir. Bu sayede bilgi işlem odasına yapılabilecek bir sabotaj durumu engellenmiş olunur. 

SİSTEM ODASI UPS ARIZA ALARM SİSTEMİ 

Bilgi işlem oadalarının en en önemli ekipmanlarından biri olan UPS sisteminde olası bir arıza durumunda anında haberdar olabilirsiniz. Sistem odası alarm sistemi UPS durumunu sürekli kontrol eder. UPS elektik vermez ise alarm olarak yetkililere Telefon araması SMS ile bilgi verir. 

Cep telefonu uygulaması ile sistem durumu anlık olarak takip edilebilmektedir.


Telefonunuza kuracağınız alarm sistemi uygulaması ile anlık olarak elektrik kesintisi ve sensörlerin alarm durumunu kontrol edebilirsiniz. Sisteme tanıtılan akıllı priz ile cep telefonu uygulaması üzerinden prize bağlı cihazlarınızı açıp kapatabilirsiniz.